Nefrolog Dziecięcy
Pediatra

dr n.med. Anna Cieślak-Puchalska

O mnie

Anna Cieślak – PuchalskaSzanowni Państwo,

nazywam się Anna Cieślak – Puchalska i jestem doktorem nauk medycznych oraz specjalistą chorób dziecięcych i nefrologii.

W 1988 roku ukończyłam Pomorską Akademię Medyczną. Przez następnych kilkanaście lat nabywałam doświadczenia w pediatrii ogólnej, pracując z najciężej chorymi małymi pacjentami w oddziałach dzieci starszych i niemowlęcym I Kliniki Chorób Dzieci PAM przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie. W tym czasie złożyłam egzaminy specjalizacyjne, kolejno I i II stopnia w zakresie pediatrii oraz obroniłam pracę doktorską, uzyskując tytuł doktora nauk medycznych.

Nefrologia dziecięca od zawsze pozostawała w centrum moich zainteresowań – większość publikacji, w tym również temat mojej rozprawy doktorskiej, dotyczą tej właśnie dziedziny. Już będąc zatrudnioną w PAM udzielałam konsultacji w Przyklinicznej Poradni Nefrologicznej dla Dzieci, jednak doświadczanie zawodowe w nefrologii zdobywałam przede wszystkim pracując, od 2005 roku, w Oddziale Nefrologii Dziecięcej ze Stacją Dializ szpitala przy ul. Św. Wojciecha w Szczecinie oraz tamtejszej Przyszpitalnej Poradni Specjalistycznej. W 2009 roku zdałam państwowy egzamin specjalizacyjny z nefrologii. W trosce o najwyższą jakość świadczonych przeze mnie usług medycznych nieustanie podnoszę swoje kwalifikacje, uczestnicząc w licznych szkoleniach, kursach i kongresach. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej oraz International Children's Continence Society (ICCS).

Jako lekarz pediatra zajmuję się diagnozowaniem, leczeniem i profilaktyką wszelkich problemów zdrowotnych wieku dziecięcego: przeziębień, zapaleń górnych i dolnych dróg oddechowych, kwalifikacją do szczepień ochronnych itd.

Jako nefrolog dziecięcy zajmuję się chorobami układu moczowego u dzieci, takimi jak:

  • zakażenia układu moczowego (ostre i nawracające infekcje cewki moczowej, pęcherza, odmieniczkowe zapalenie nerek)
  • zaburzenia oddawania moczu: moczenie nocne i dzienne, neurogenny układ moczowy, częstomocz itp.
  • wrodzone wady układu moczowego: jedno – i obustronne poszerzenie układów kielichowo-miedniczkowych (wodonercze), zdwojenie nerki, nerka podkowiasta, wsteczny odpływ (refluks) pęcherzowo-moczowodowy, przeszkoda podpęcherzowa, stulejka itd.
  • kłębuszkowe zapalenie nerek: zespół nerczycowy
  • kamica układu moczowego
  • inne, związane z układem moczowym objawy, jak: krwinkomocz, białkomocz, leukocyturia, nadciśnienie tętnicze nerkopochodne.